omluvy / náhrady

Ostrov objevů je unikátní český program pro děti, který si na základě různorodých multismyslových aktivit klade za cíl stimulovat správný vývoj mozku dítěte.

Naše filosofie

Naše kurzy vychází z poznatků, že pro dítě je klíčový jeho rozvoj mezi narozením a šestým rokem, tzv. "windows of opportunity", a také že učení něčeho nového probíhá nejintenzivněji při zapojení všech pěti smyslů.

Spolu s dětmi a jejich rodiči objevujeme svět všemi smysly. Věříme, že objevování světa může představovat i velkou radost. Děti na lekcích Ostrova Objevů aktivně vedeme a ukazujeme jim souvislosti.

Rodiče by proto během prvních let života dítěte měli mít na paměti, že rozvíjení smyslů je stejně důležité jako vývoj tělesný nebo intelektový.

Přijďte si i Vy vyzkoušet jak správně stimulovat Vaše dítě na naši ukázkovou hodinu ZDARMA.

Naše kurzy

Kurzy Ostrova objevů - jsou zaměřeny na všeobecný rozvoj a jsou určeny pro děti od 1-3 let a jejich rodiče.

Každý týden se se svým děťátkem dostanete na jiný “ostrov” plný nového poznání a budete spolu objevovat a prožívat spousty nových multismyslových dobrodružství.

Jeden kurz obsahuje celkem 10 lekcí, které jsou tématicky rozdělené (lekce ovoce, les, zvířata...).

Jednotlivé kurzy jsou pečlivě sestaveny (lékaři a pedagogy) a rozděleny podle věku dítěte, s ohledem na míru jeho vývojového stupně. V současnosti vyučujeme dvě úrovně kurzů (Námořníci 15-26 měsíců, Kormidelníci 24-36 měsíců), ve třech semestrech (tj. celkem 6 různých kurzů).

Kurz probíhá ve skupinkách 2-6 dětí a vedou jej certifikovaní učitelé. Doba trvání lekce je cca 45-50 min.

Jak probíhá hodina

Na úvod se děti pozdraví a přivítají s maňáskem námořníkem - Kryštůfkem, který je provází po celou hodinu, zazpíváme si společně úvodní písničku.

Pak následuje celé spektrum aktivit, které jsou seřazeny tak, aby stále udržovaly pozornost dítěte (vše doprovází básničky, písničky, pohybové aktivity):

 • třídící hry
 • počítání
 • objevování
 • tvůrčí činnosti
 • rozvoj jemné a hrubé motoriky
 • dechová cvičení
 • rytmické a pohybové aktivity

 • Během těchto hodin dbáme na multismyslový rozvoj dítěte a postupně zapojujeme všechny smysly (ochutnáváme, čicháme, pozorujeme, hmatáme a posloucháme).

  Tím stimulujeme a rozvíjíme mozek. Poté následuje krátká pohádka a rozloučení se písničkou. V hodinách používáme svoje unikátní pomůcky, pracovní sešity a CD.

  Když nám to počasí dovoluje - využíváme naši zahrádku, abychom si na přírodniny sáhli :)